Месечни архиви: март 2016

Мари Дорен Абер спечели масовия старт на Световното по биатлон

Снимка: EPA/CHRISTINE OLSSON

Мари Дорен Абер спечели златния медал в масовия старт на 12.5 км на Световното първенство по биатлон в Холемнколен (Норвегия).

Французойката не допусна грешка в четирите си стрелби и пресече финала с време 35:28.5 мин. По последната обиколка Лаура Далмайер спечели сребърното отличие в битка с Кайса Макарайнен. Двете сбъркаха веднъж на огневия рубеж, но германката показа по–добра бегова форма и изостана на 7.3 сек, а финландката на 8.1 сек.

Лидерката в Генералното класиране за Световната купа – Габриела Соукалова (Чехия) остана на 4–о място с една пропусната мишена и пасив от 30.9 сек. Пета се класира французойката Анаис Бескон с две грешки и изоставане от 39.2 сек. Вероника Виткова (Чехия) „затвори“ шестицата с две грешки в стрелбата и пасив от 42.7 сек.

По–късно днес ще се проведе масовата надпревара на 15 км за мъже с участието на Владимир Илиев ( стартов номер 20) и Красимир Анев (25 – ти номер).

Автор: Стоян Димитров

Английски финал на турнира по снукър World Grand Prix в Уелс

stuard-bingamИзцяло английски ще бъде финалът турнира по снукър World Grand Prix в Уелс.

Действащият световен шампион Стюърт Бингам ще се изправи срещу носителя на короната от ”Крусибъл” през 2005 година Шон Мърфи.

В оспорван 1/2-финален мач Бинфъм надделя над Джо Пери с 6:5 фрейма. Мърфи пък се справи с 6:3 части срещу Дин Дзюнхуей (Китай).

Така английският финал в надпреварата ще бъде повторение на последния сблъсък за титлата на първенството на планетата в Шефилд. И двамата състезатели ще се опитат да завоюват първия си ранкинг трофей през сезона.

Първата сесия на финала е днес от 15 часа българско време, а втората – 21 часа. Играе се във формат 10 от 19 фрейма.

Шест медала за българските боксьори на турнир в Испания

elian-dimitrov-boksЧетири златни и два сребърни медала спечелиха българските боксьори на турнира „Тотана“ в Испания.

Отборът ни, воден от старши треньора Хоел Еухенио Солер Арате от Куба и помощника му Палми Ранчев, бе съставен от 11 състезатели – 7 при мъже и 4 при жените.

Два златни медала завоюваха Елиан Димитров в категория до 60 килограма и Петър Белберов в категория над 91 килограма, съответно след победи над руснаците Сергей Красницки и Магомед Омаров. Третото отличие в надпреварата при мъжете бе спечелено от Кристиян Димитров, който остана със сребърния медал в категория до 91 килограма /загуба от руснака Иля Квасников/.

При дамите българският тим също спечели два златни и един сребърен медал.

Владимир Вълев – Питбула и Бранко Бабачев стартират подготовката си за Ultimate Pro Fight 5

putbulaВладимир Вълев – Питбула, който е без загуба на професионалния ринг през последните пет години, заедно с Бранко Бабачев започват подготовката си за Ultimate Pro Fight 5 на 27 май в Двореца на културата и спорта във Варна.

С помощта на Димитър Спасов двамата състезатели заминават за Холандия. Там ще упражняват и развиват уменията си под ръководството на известния Майк Пасение. В школата са се подготвяли бойци като Бадр Хари, Гьокан Саки, Артур Кишенко, Мелвин Манхоеф, Алистър Оверийм.

Трикратният световен и европейски шампион е безкомпромисен в подготовката си.

Ето какво сподели Владимир Вълев – Питбула:

– Влади какво разбрахме, че заминаваш за специална подготовка. Разкажи ни малко повече?

– Да, така е. Тръгваме двамата с Бранко да се подготвим в „Mike’s gym“, защото ни предстоят много сериозни битки с доказали се вече на професионалния ринг шампиони. Искаме да се концентрираме изцяло върху подготовката си и благодарение на Димитър Спасов това ще стане възможно. Ще останем колкото е необходимо. Правим го за себе си и всички вас феновете на бойните спортове. Искаме на 27.05.2016г. Да ни видите в най-добрата си форма и да направим зрелищни мачове. Противниците ни наистина са много сериозни, а аз нямам намерение да си прекъсвам победната серия (усмихва се). Ще дам всичко от себе си!