Мари Дорен Абер спечели масовия старт на Световното по биатлон

Снимка: EPA/CHRISTINE OLSSON

Мари Дорен Абер спечели златния медал в масовия старт на 12.5 км на Световното първенство по биатлон в Холемнколен (Норвегия).

Французойката не допусна грешка в четирите си стрелби и пресече финала с време 35:28.5 мин. По последната обиколка Лаура Далмайер спечели сребърното отличие в битка с Кайса Макарайнен. Двете сбъркаха веднъж на огневия рубеж, но германката показа по–добра бегова форма и изостана на 7.3 сек, а финландката на 8.1 сек.

Лидерката в Генералното класиране за Световната купа – Габриела Соукалова (Чехия) остана на 4–о място с една пропусната мишена и пасив от 30.9 сек. Пета се класира французойката Анаис Бескон с две грешки и изоставане от 39.2 сек. Вероника Виткова (Чехия) „затвори“ шестицата с две грешки в стрелбата и пасив от 42.7 сек.

По–късно днес ще се проведе масовата надпревара на 15 км за мъже с участието на Владимир Илиев ( стартов номер 20) и Красимир Анев (25 – ти номер).

Автор: Стоян Димитров