Люис Хамилтън спечели квалификацията за Гран при на Абу Даби

Hamilton

Световният шампион Люис Хамилтън с „Мерцедес“ спечели квалификацията преди последния старт за сезона във Формула 1 за Голямата награда на Абу Даби.

Британецът направи обиколка на пистата „Яс Марина“ за 1.38,755 минути. С второ време остана съотборникът на Хамилтън и лидер в класирането Нико Розберг. Германецът бе по-бавен с 0,303 секунди.

От втора редица състезанието ще стартират Даниел Рикардо от „Ред Бул“ и Кими Райконен с „Ферари“. Рикардо бе по-бавен с 0,834 секунди от Хамилтън, а Райконен изостана с 0,848 секунди от англичанина.

Четирикратният световен шампион Себастиян Фетел с „Ферари“ даде пето време и ще стартира от трета редица, заедно с Макс Верстапен от „Ред Бул“.

За да запази първото място в класирането и да спечели първа световна титла, Розберг ще се нуждае да бъде в Топ 3, независимо от това дали Хамилтън победи или не.

Германецът има 12 точки аванс пред Люис, който преследва трета поредна и общо четвърта титла.