Българче стана европейски шампион по таекуон-до в Ливърпул

Самир Джафер

Самир Джафер от клуб „ABC Fight Club“ стана европейски шампион на спаринг при децата в първия ден на Европейското първенство по таекуон-до ITF в Ливърпул. Българчето победи и в трите си срещи в категорията при момчета (12-13 години) до 45 кг.

Самир  е държавен шампион по таекуон-до за 2016 и 2017 година в своята възрастова група. Също така Джафер е медалист от национални и международни състезания по кик бокс и таекуон-до.

Негов треньор е многократната световна и европейска шампионка Амалия Колева, която също ще се състезава при жените на Европейското първенство в Ливърпул в категорията над 75 кг.

Същевременно българката от ЮАР Соня Петрова, която се състезава в Ливърпул, с името Соня Ребело, спечели златен медал при ветераните. Тя стана първа на форми до III дан в категорията „silver class”от 40 до 49 години.

В петък при момичетата и юношите в дисциплината спаринг ще участват Екатерина Иванова, Елена Любомирова, Ния Христова, Калоян Димитров.

Европейското първенство завършва в неделя.