Талантлива българка стана европейска шампионка за деца по таекуон-до

Ния Христова

Ния Христова стана европейска шампионка в дисциплината спаринг при децата на Европейското първенство по таекуон-до ITF в Ливърпул.

Тя победи в категорията момичета 12 – 13 години до 55 кг, като спечели убедително и двете си срещи. Ния е многократна медалистка по таекуон-до и кик бокс и държавна шампионка по таекуон-до в своята възрастова група.

Миналогодишната европейска шампионка на спаринг при децата от Солун 2016 – Елена Любомирова спечели бронзов медал в категорията момичета 12 – 13 години до 40 кг. след една победа и една загуба.

Албена Ситнилска

Вчера България спечели 3 златни медала. След пауза от близо две години заради майчинство Албена Ситнилска се завърна с нова европейска титла на форма 4-ти дан и вече има повече от 20 златни медала от шампионати на Стария континент. Тя е и многократен носител на приза спортист на годината в Благоевград.

Както INSPORTBG написа злати медали спечели още Самир Джафер и Соня Ребало, а Деница Маджарова остана втора на спаринг в категория до 30 кг.

Родната делегация на шампионата включва 78 състезатели във всички възрастови групи. Европейското първенство в Ливърпул продължава до неделя.