Еван Хъфман спечели 4. етап от Калифорния в Санта Карлита

Tour of California 2017

St. 4 Santa Barbara – Santa Clarita 159.5 km

Evan Huffman & Rob Britton

Тимът на Rally Cycling получи специално разрешение от UCI да участва в Обиколката на Калифорния и днес ознаменува това разрешение подобаващо. Evan Huffman и Rob Britton атакуваха челните места на финала в Santa Clarita в 4. етап на състезанието.

Имаше и някои добри стечения като попътния вятър за групата на бегълците, ослушването в пелотона, както и добрата отборна работа. Така Evan Huffman стигна до финала. Съотборникът му Rob Britton елиминира в ускорението за второто място Lennard Hofstede (Sunweb).

За Huffman това не е първа победа срещу отбори от уърлд тур системата. В Обиколка на Алберта миналата година той спечели етап и завърши трети в генералното класиране. Миналата година Huffman пропусна възможността да спечели същия финала в Santa Clarita, но във втори етап, където Ben King му се откъсна за етапната победа.

Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe остава лидер в генералното класиране на 2″ пред George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo и 14″ пред Ian Boswell (USA) Team Sky.