Фернандо Гавирия с трета победа в дебюта си на Джирото

Giro d’Italia 2017

St. Forli – Reggio Emilia 229 km.

Fernando Gaviria

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) спечели трета етапна победа в Обиколката на Италия (3 етап, 5 етап) в своето дебютно участие.

Gaviria иммаше големи предспоставки за спечелването на етапа още повече, че един от преките му съперници в ускорението Max Richeze спука гъма 15 км. преди финала. Richeze успя да се върне в групата бързо и финишира 5.

Jakub Mareczko (Wilier-Selle Italia) се плсира на воторо място във финала. Въпреки че следваше Gaviria много близо Mareczko не можа да го размине. Sam Bennett е трети и беше видимо разочарован, тъй като не можа да ознамнува с победа усилията на тима си Bora-Hansgrohe, които водеха влака в последните 5 км.

Andre Greipel (Lotto Soudal) (победител във втори етап) не можа да намери изгодна позиция и беше затворен, финиширайки 8. Caleb Ewan (Orica-Scott) (спечелил етап 7) не беше дори в десятката на финала.

Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb продължава да е лидер. Втори е Nairo Quintana (Col) Movistar Team на 2’23“, а Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo е трети на 2’38“.