Над 30 медала за българското таекуондо за месец май

Снимка: ММС

Българското таекуондо спечели над 30 медала от големи състезания само в последния месец.

Това бе отбелязано на днешната среща на хора от федерацията с министъра на спорта Красен Кралев. На нея присъстваха и председателят на БФ Таекуондо WTF Слави Бинев, зам.-председателят на БФ Таекуондо и на Народното събрание Явор Нотев и зам.-председателят на родната федерация и национален треньор Димитър Михайлов. Министър Кралев връчи технически степени на състезателите и сертификати за квалификация на треньорите.

Месец май беше най-успешният месец за българското олимпийско таекуондо. Родните състезатели спечелиха над 30 медала, а това е рекорд до този момент. Христо Върбанов спечели историческо за България 5-то място на Световното първенство по пумсе в Родос.

На Европейското първенство по пумсе тройката при кадетите Ния Цанкова, Пресиана Сърбинова и Милица Петрова стигнаха до бронзов медал. На силния международен турнир за „Купата на президента“ в Атина България спечели 1 златен (Александър Джорджев), 1 сребърен (Даниел Ладжев) и 2 бронзови медала (Христо Богданов, Светозара Увакова).

Българските състезатели взеха 6 златни (Светозара Увакова, Александра Георгиева, Румина Кирчева, Ая Ал Масри, Лия Василева, Калина Петрова), 5 сребърни (Емилия Тасева, Луиза Захариева, Анастасия Вакавчиева, Денис Димитров и Никол Чорбанова) и 7 бронзови медала (Ванеса Маркова , Полина Фотова, Владимир Николов, Габриела Кацарова, Димитър Кабаков и Теодор Георгиев) на международния рангинков турнир от веригата G1 Moldova Open 2017. Отборно България се класира на второ място след Сърбия.

На ниво се представиха и българските състезатели на най-големия международен детски турнир „Астерик Опън“.