Фетел спечели полпозишън за Гран при на Унгария

Снимка: Reuters

Лидерът във временното класиране за сезона във Формула 1 – Себастиан Фетел спечели квалификацията за Гран при на Унгария. Пилотът на „Ферари“ направи най-бърза обиколка на пистата „Хунгароринг“ за 1:16.276 минута и утре ще стартира от полпозишън за 48-и път в кариерата си.

Съотборникът на Фетел – Кими Райконен, завърши на втората позиция и така „черните кончета“ окупираха първата стартова редица.

След пилотите на „Ферари“ остана тимът на „Мерцедес“, като Валтери Ботас е трети 254 хилядни по-слабо време от това на Фетел, а на четвърто място финишира Люис Хамилтън.

Пилотите на „Ред Бул“ – Макс Верстапен и Даниел Рикардо, се наредиха съответно на пета и шеста позиция.

Нико Хюлкенберг от „Рено“ завърши седми, а след него са двамата от „Макларън“ – Фернандо Алонсо и Шофел Вандоорн. Десетката затваря Карлос Сайнц-младши от тима на „Торо Росо“.

В генералното класиране преди ГП на Унгария Фетел води със 177 точки, Хамилтън е втори със 176, а Ботас заема третото място със 154.