Николай Генов спечели Балканската купа в колоезденето

Николай Генов спечели първото издание на Балканска купа по колоездене на писта за мъже. Надпреварата се проведе в спортна зала „Колодрума“ в Пловдив.

19-годишният национал от „Цар Симеон“ освен купата, получи и парична награда в размер на 600 лева. Той събра 307 точки в многобоя след отлични изяви издръжливост по точки, темпови обиколки и омниум.

Втори остана друг българин – Радослав Константинов, а трети бе Линардос Николаос от Гърция. С по две шампионски титли на Балканската купа се отличиха още националите Радослав Константинов – на скрач и издражливост чрез елимининации, и Мирослав Минчев – в спринтовите дисциплини.

Тимът на Гърция пък спечели италианското преследване, като изпревари с малко отбора на пловдивския КК „Цар Симеон 1898“.

Състезанието бе включено в календара на Балканския и Българския колоездачен съюз и събра 39 пистови бегачи от 4 страни.