Мирослава Минчева със сребро на европейското в Дьор

Снимка: Facebook

Мирослава Минчева спечели сребърен медал на 10 метра пистолет (девойки) на шампионата на Стария континент по спортна стрелба в Дьор, Унгария.

Състезателката от Търговище влезе в първи резултат във финала заедно с испанката Глория Фернандес – 567 точки, което е нов световен рекорд за девойки. Минчева държеше лидерската позиция и във финала, но отстъпи на втора позиция след заключителните изстрели.

Българката фиксира 232,5 точки и отстъпи единствено на чехкинята Дениса Бездечна, която спечели златото с 236,8 точки, което е нов европейски рекорд за девойки. Бронзовото отличие остана за рускинята Лана Енина с 213,3 точки.

Среброто на пневматичното оръжие за Мирослава Минчева е пореден неин успех, след като през миналата година тя спечели европейската титла на малокалибрен пистолет при девойките и сребро от световното за юноши и девойки в Зул, Германия.