България на финал в Златната европейска лига по волейбол

Снимка: CEV

Волейболистките от националния отбор на България се класираха без проблеми за големия финал на Златната европейска лига.

Момичетата на селекционера Иван Петков надиграха категорично Финландия с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) в първия полуфинал от финалната четворка в унгарската столица Будапеща.

Така българските „лъвици“ се класираха не само за големия финал на Златната европейска лига, но и за междуконтиненталния „чалъндж“ турнир за влизане в Лигата на нациите догодина, който ще бъде следващата седмица в Перу.

На финала България ще спори за титлата срещу победителя от втората полуфинална среща между домакините от Унгария и Чехия по-късно тази вечер.

Финалът е утре (15 юни) от 21,00 часа българско време и ще бъде излъчен пряко по БНТ 2. Преди това от 18,00 часа ще бъде срещата за бронзовите медали между Финландия и изгубилия измежду Унгария и Чехия.