България с измъчена, но ценна победа над Исландия

Снимка: Facebook

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол постигна ценна победа над Исландия с 88:86 в среща от група F на квалификациите за Световното първенство в Китай през 2019 година. Така „лъвовете“ са с два успеха и три поражения, какъвто е и балансът на „викингите“. В момента се играе мачът между Чехия и Финландия.

Най-резултатен за тима ни стана Александър Везенков с 19 точки, а с по 13 завършиха Божидар Аврамов и Станимир Маринов. За Исландия с 16 точки се отличи Хлинур Бярингсон.

В понеделник от 19:00 часа е предпоследният двубой от групата за България срещу състава на Чехия, който ще се играе в Пардубице.

Двата отбора изиграха много оспорван мач в „Арена Ботевград“. Българите водеха с 45:43 на почивката, имаха аванс от около 10 точки в хода на второто полувреме на двубоя, но се стигнаха до драматичните последни 11 секунди при 88:86.

Тогава Александър Везенков пропусна два изстрела от наказателната линия, а в следващата атака за гостите Хаукур Палсон стреля със сирената от тройката. Топката обаче не влезе в коша и така България стигна до успеха.

България – Исландия 88:86 (22:21, 23:22, 20:25, 23:18)
Състав на България: Станимир Маринов 13, Александър Везенков 19, Христо Захариев 12, Златин Георгиев 5, Джейсън Уошбърн 6 (Божидар Аврамов 13, Димитър Димитров 3, Венцислав Петков 6, Александър Янев 6, Чавдар Костов 5, Станислав Ваклинов 0).