Цветан Соколов спечели „българското дерби“ срещу Розалин Пенчев

Волейболистите на Зенит (Казан) победиха отбора на Белогорие в дербито от четвъртия кръг на руското първенство.

Гостите, в чийто състав беше Цветан Соколов, се наложиха с 3:1 гейма 18, 20, – 19, 22) и изместиха съперника си от шестото място.

Българинът се отличи с 11 точки за успеха. Ключови бяха последните две от тях дошли след атаки, с които доведе резултата до 21:16 за Зенит.

Най-резултатен за тима от Казан беше французинът Бруно Нгапет с 19 точки. За Белогорие друг национал Розалин Пенчев реализира 7 точки, а съотборникът му Дражен Лубурич наниза 20.

На 9 ноември Зенит гостува Кузбас в Кемерово в мач от шампионата, който същевременно ще бъде и за Суперкупата на Русия.

Същевременно националът Тодор Скримов и неговият Енисей (Красноярск) записаха първа победа в Суперлигата на Русия. Отборът от Сибир се наложи като гост Динамо-ЛО (Ленинградска област) и го победиха с 3:2 (14:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:9) в мач от четвъртия кръг.

Енисей е на десето място с 3 точки (1 победа, 3 загуби), Динамо е на девета позиция с 4 точки (1 успех, 3 поражения).

Тодор Скримов игра цял мач и записа 10 точки (2 аса, 53% в атака). Бившият диагонал на Монтана Кирил Клец се отличи с 21 точки (2 аса, 2 блокади), Ян Ерещенко завърши с 15 точки (1 ас, 6 блокади). За съперника Андрей Колесник приключи със 17 точки (1 ас, 5 блокади), Максим Шпилев се разписа с 13 точки (1 ас, 1 блокада).

Следващият двубой на Енисей е на 9 ноември (събота), срещу Динамо (Москва). Динамо-ЛО среща НОВА (Новокуйбишевск) в неделя (10 ноември).