Хамилтън спечели полпозишън в Гран при на Австрия

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън спечели кавалификацията преди старта на надпреварата за Гран при на Австрия и ще стартира от първа позиция във втория старт от сезона във Формула 1.

Британският пилот на „Мерцедес“ записа най-добро време от 1:19:273 минути.

През целия ден над пистата се изливаше дъжд, което наложи и отменянето на третата свободна тренировка. Квалификацията пък стартира с около 45 минути закъснение.

Втори, на повече от една секунда завърши Макс Ферстапен от „Ред Бул“.

Трети (за първи път в своята кариера толкова напред) се нареди испанецът Карлос Сайнс („Макларън“), изостанал с 1.398 сек., а до него на втора стартова линия ще е победителят от първото състезание за сезона – Валтери Ботас („Мерцедес“, +1.428 сек.).

Топ 10 в квалификацията допълниха Естебан Окон („Рено“), Ландо Норис („Макларън“), Александър Албън („Ред Бул“), Пиер Гасли („Алфа Таури“), Даниел Рикиардо („Рено“) и Себастиан Фетел („Ферари“).

Другият пилот на „Ферари“ – Шарл Льоклер, даде 11-о време и не успя да се класира за третата част от квалификациите.